• GIBRALTAR

  Trochę praktycznych informacji: jak dojechać, co warto zobaczyć.

 • PLAYA DE ROMPECULOS

  Andaluzyjska plaża, która Cię zachwyci.

 • ESTADIO SANTIAGO BERNABEU

  Foto-wspomnienia z wizyty na stadionie mojego ukochanego klubu piłkarskiego.

 • CAMINANDO POR SEVILLA

  Plaza de España i Parque de María Luisa.

 • RONDA

  Białe miasto Andaluzji położone na skałach.

 • CAMINANDO POR SEVILLA

  Wizyta w Reales Alcazares. To tutaj kręcono piąty sezon popularnej "Gry o Tron"!

Poland flag    SpainF

O MNIE

profilowejawork

KAROLINA ZAJĄC
Polka z hiszpańską duszą. Pasjonatka podróży i języków obcych. Fanka Realu Madryt i kotów. Motywuję do poznawania krajów hiszpańskojęzycznych i kreatywnej nauki języka przez 365 dni w roku. A w czasie wolnym próbuję grać na ukulele.
kontakt: info [at] mialmaespanola.pl
autorblog
wspolpraca

 

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Używamy zapisanych informacji, aby polepszyć jakość świadczonych usług oraz w celach statystycznych. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek. Zawsze możesz zablokować cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zrozumiałem

miniESBDwa lata temu spełnił się "sen o Décimie". Rok temu udało mi się zrealizować jedno z moich większych marzeń i odwiedzić stadion Realu Madryt. Dziś, gdy czeka nas powtórka z 2014 roku (oby!) i w Mediolanie na San Siro zobaczymy w finale Ligi Mistrzów derby Madrytu, emocje sięgają zenitu, a mnie zebrało się na foto-wspomnienia ze zwiedzania hiszpańskiej stolicy i wspomnianej wizyty na stadionie. Pomimo, że nie udało mi się wtedy dotrzeć na mecz, wybrałam się na Tour Bernabeu, czyli wycieczkę po całym Estadio Santiago Bernabeu i przez chwilę byłam najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Tak więc tą prywatną odrobiną radości się dzisiaj z Wami dzielę. Poniżej znajdziecie zdjęcia zarówno z Museo Santiago Bernabeu, jak i z szatni piłkarzy oraz widok z trybun w różnych miejscach stadionu. 

W Muzeum oraz na Stadionie spędziłam około 3 godzin i gdyby nie znajomi czekający na zewnątrz, pewnie zostałabym tam na dłużej. Tour Bernabeu to nie lada atrakcja dla fanów Realu (wiadomo, nie to co mecz, ale zawsze coś), uważam jednak, że wycieczka ta może być ciekaweym doświadczeniem nawet dla osób nie będących wielkimi fanami futbolu.

Podczas wizyty można zobaczyć z bliska między innymi szatnię, centrum prasowe, tunel czy ławkę zawodników. W samym Muzeum natomiast szczegółowo zapoznasz się z historią klubu za pośrednictwem tablic interaktywnych ze specjalnie przygotowanymi materiałami audiowizualnymi, które pozwalają przeżyć ponownie ważne dla kibiców momenty - jak na przykład filmik z golem Ramosa w doliczonym czasie gry finału LM w Lizbonie (chodzi o ten gol - klik). Któż oparłby się wciśnięciu przycisku replay? Ja nie dałam rady. :) Ponadto, w Museo Estadio Santiago Bernabeu można zobaczyć liczne trofea zdobyte przez Real Madryt i mnóstwo innych rzeczy związanych z klubem i jego historią (koszulki, piłki, fotografie, dokumenty, etc.). 

Koszt wejściówki to 19 euro dla osoby dorosłej oraz 13 euro dla dziecka do 14 lat. Do stadionu dojeżdżałam metrem (linia 10), które zatrzymuje się bardzo blisko Santiago Bernabeu, przez co dotarcie tam nie sprawiło mi żadnych problemów, ale istnieje również możliwość dojazdu autobusem. Więcej informacji o Tour Bernabeu możesz znaleźć na stronie klubu: TUTAJ. A teraz czas na zdjęcia! :)

Widok z trybun:

TrybunyReal1

TrybunyReal2

TrybunyReal3

TrybunyReal3

TrybunyStadion4

TrybunyReal6

TrybunyReal6

TrybunyStadion7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


tourkaro


Museo Estadio Santiago Bernabeu:

museoSB1

museoSB2

museoSB3

museosb4

museosb5

museosb6

museosb7

museosb8

museosb9

museosb10

museosb11

museosb12

museosb13

museosb14

museosb15

museosb16

museosb17

museosb19

museosb20

museosb21

museosb22

museosb23

museosb24Szatnia piłkarzy:

szatniaReal1

szatniaReal2

szatniaReal3


szatniaReal5

szatniaReal4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uff.. Jeśli kiedyś pokocham kogoś jak Real Madryt, będzie to najszczęśliwszy mężczyzna na świecie.  :D

Wracając do dzisiejszego wieczoru - finał Ligi Mistrzów planuję oglądać w najlepszym możliwym do tego celu otoczeniu, a więc na zlocie kibiców Realu Madryt w Krakowie. A wy, jak spędzicie ten czas? Z daleka od piłkarskich emocji, czy wręcz przeciwnie? Może ktoś z Was wybiera się na zlot? :)

PS. Zdjęcia ze wszystkich stadionów w Hiszpanii, jakie udało mi się odwiedzić można obejrzeć też na Pinterest w folderze "Estadios de España".


 
Copyright (c) 2017. mialmaespanola.pl. Projekt i wykonanie: perfekcyjneStrony.pl